Artykuły o stomatologii

Jaki aparat ortodontyczny wybrać – tradycyjny czy nakładkowy?

Jaki aparat ortodontyczny wybrać – tradycyjny czy nakładkowy? Leczenie ortodontyczne to skuteczny sposób na skorygowanie różnych wad zgryzu. W zależności od rodzaju i zaawansowania nieprawidłowości w uzębieniu dobiera się inny rodzaj aparatu ortodontycznego. Obecnie najczęściej stosuje się stały aparat ortodontyczny lub przezroczyste nakładki korygujące na zęby. Czym różnią się oba rozwiązania? I na które z (czytaj więcej)

Bruksizm – leczenie za pomocą botoksu

Bruksizm – leczenie za pomocą botoksu Bruksizm to dolegliwość związana z mimowolnym ściskaniem szczęki i zgrzytaniem zębów, najczęściej nieświadomie podczas snu. Nieleczony, może powodować migreny, ból i napięcie karku oraz pleców, a także bolesność mięśni żuchwy i zębów. Problem bruksizmu może dotyczyć około 8% dorosłych i aż 20% młodzieży i dzieci. Z tego artykułu dowiesz (czytaj więcej)

Jakie rodzaje licówek wyróżniamy i czym się one różnią?

Jakie rodzaje licówek wyróżniamy i czym się one różnią? Zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Niestety, różne okoliczności mogą sprawić, że wygląd zębów będzie odbiegać od ideału. W takiej sytuacji stomatologia estetyczna oferuje kilka rozwiązań pozwalających uzyskać równe i pełne uzębienie o naturalnym wyglądzie. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są licówki na zęby. Czym (czytaj więcej)

Implant zęba – wszystko, co powinieneś wiedzieć o kosztach

Piękny uśmiech nie jest zarezerwowany wyłącznie dla hollywoodzkich gwiazd. Każdy z nas może taki mieć. A jeśli pojawią się luki w uzębieniu, należy jak najszybciej zdecydować się na odbudowę brakujących zębów. Estetycznym rozwiązaniem jest implant zębowy. Ile kosztuje implant zęba i czy warto w niego zainwestować? Leczenie implantologiczne jest dziś bardzo popularne i chętnie wybierane (czytaj więcej)

Licówki – przebieg zabiegu oraz cennik

Co to są licówki dentystyczne? Założenie najczęściej wybieranych licówek porcelanowych to działanie kilkuetapowe, które jednak nie zawsze trwa długo. Wszystko zależy od stanu zębów i zgryzu. Przed zabiegiem niezbędne jest przejście kwalifikacji lekarskiej. Stomatolog bada zgryz, określa stan zdrowia zębów i dziąseł, a także jakość szkliwa i na tej podstawie dobiera najwłaściwszy rodzaj licówek. Współcześnie dominuje tendencja do jak najmniejszej ingerencji w tkankę zęba, (czytaj więcej)

Protetyka dentystyczna – cena

Czasem musimy zmierzyć się z problemem utraty naturalnego uzębienia czy rozległych braków zębów. Dotyczy to osób w starszym wieku, ale też tych, którzy ulegli wypadkom lub zmagają się z poważnym problemem próchnicy. Rekonstrukcja nie jest żadnym problemem, jeśli tylko wybierzemy odpowiedni gabinet stomatologiczny, który pomoże nam przywrócić atrakcyjny uśmiech oraz funkcjonalność jamy ustnej. Do wyboru (czytaj więcej)

Okluzja – czym jest i jak ją leczyć?

Choroba okluzyjna może być przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak: bóle zębów i mięśni twarzy, bóle głowy, nadwrażliwość zębów, zmęczenie mięśni twarzy, rozchwianie zębów czy zgrzytanie zębami w nocy. Zauważyłeś u siebie takie objawy? W takim razie warto udać się do stomatologa. Nieleczona okluzja może doprowadzić nawet do utraty zębów, dlatego pacjenci nie powinni bagatelizować (czytaj więcej)

Kortykotomia – wskazania, przebieg i cena

Kortykotomia to zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej, który przeprowadza się przede wszystkim u osób noszących stały aparat ortodontyczny. Zabieg zmniejsza ból, jaki towarzyszy siłom działającym na zęby podczas noszenia aparatu, zapobiega odsłonięciu szyjek zębowych po leczeniu oraz ułatwia przemieszczanie się zębów. Kortykotomia może być częściowa, czyli wykonana wyłącznie na pewnym odcinku łuku zębowego, lub pełna, (czytaj więcej)

Fluoroza – czym jest i jak ją leczyć?

Korony na zęby to uzupełnienia protetyczne, które stosuje się, gdy u pacjenta stwierdzono głębokie ubytki próchnicowe, przebarwienia czy złamania.

Jak zakłada się korony na zęby?

Korony na zęby to uzupełnienia protetyczne, które stosuje się, gdy u pacjenta stwierdzono głębokie ubytki próchnicowe, przebarwienia czy złamania.

Leczenie kanałowe (endodontyczne) zęba

Chyba większość z nas wie, jak dolegliwości bólowe spowodowane próchnicą mogą uprzykrzyć życie. Niekiedy nie da się wyleczyć zęba w ramach zwykłego zabiegu zachowawczego i konieczne jest leczenie kanałowe. Pacjenci często się go boją, ale niepotrzebnie: leczenie kanałowe jest bezbolesne i bezpieczne.

Aparat ortodontyczny kryształowy – co trzeba o nim wiedzieć?

Aparat ortodontyczny nie jest już gadżetem wstydliwym, bo nasza świadomość dotycząca wad zgryzu oraz estetyki uzębienia bardzo szybko ewoluowała w ostatnich latach.

Leczenie stomatologiczne z płatnością PAYDENT

Śnieżnobiały i zdrowy uśmiech to marzenie wielu z nas. Dzięki nowoczesnym narzędziom finansowym usługi stomatologiczne nie muszą być obciążeniem dla domowego budżetu. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak przebiega leczenie stomatologiczne z płatnością odroczoną w systemie PayDent!

Wady zgryzu u dzieci i sposoby ich leczenia

Uśmiech swojego dziecka jest dla każdego rodzica największą nagrodą za wszystkie codzienne trudy. Nie ma w tym cienia przesady, ponieważ “dobre mienie, perły, kamienie” mogą być cenne, jednak w zestawieniu ze zdrowiem i szczęściem naszej pociechy tracą swój cały blask.

Metody odbudowy utraconego zęba

Ubytki w uzębieniu bywają niezwykle kłopotliwe, głównie ze względów estetycznych, co często prowadzi do zaniżenia własnej samooceny. Kiedy indziej mogą okazać się groźne dla zdrowia. Aby uniknąć tego typu konsekwencji, warto zdecydować się na odbudowę utraconego zęba. Poznaj dostępne metody oraz sprawdź, od czego zależy ich wybór.

Wady zgryzu od podszewki

Kształtowanie zgryzu zaczyna się już w wieku niemowlęcym. Dlatego od najszych lat rodzice powinni ze szczególną uwagą przyglądać się rozwojowi swoich maluchów. Przyczyny wad zgryzu często są podyktowane genetycznie, jednak wpływ na prawidłowy rozwój szczęki mają także nasze przyzwyczajenia.

Cały tekst: http://pragnieniakobiet.pl/wady-zgryzu-od-podszewki/

 

Aparat ortodontyczny i higiena

Aparat ortodontyczny na zębach wymaga od nas więcej czasu poświęconego na higienę jamy ustnej pracy i większego zaangażowania. Jednak dzięki licznym akcesoriom nie musimy się siłować ze zwykłą szczoteczką. W co warto zainwestować podczas noszenia aparatu? Zamki, ligatury, łuki – pomiędzy elementami aparatu ortodontycznego mogą gromadzić się resztki jedzenia. Od tego już zaledwie krok do powstania kamienia nazębnego, a w konsekwencji próchnicy. Powstawaniu ubytków może zapobiec wyłącznie prawidłowa higiena jamy ustnej. Z pomocą przychodzą różne akcesoria, dzięki którym nie tylko dokładniej, ale i szybciej wyczyścimy zęby.

Cały tekst: http://pragnieniakobiet.pl/aparat-ortodontyczny-i-higiena/