Finansowanie MediRatami usług rehabilitacyjnych
Rehabilitacja medyczna
Rehabilitacja to ogólnie proces przywracania osoby ze stałą lub czasową (np. w wyniku urazu, operacji) niepełnosprawnością ruchową lub psychiczną do normalnego funkcjonowania. W procesie tym wykorzystuje się przede wszystkim metody oddziaływania biologiczne, które maja na celu poprawę funkcjonowania lub całkowity powrót funkcjonalności.
Polska ma swoje duże osiągnięcia na tym polu – opracowany w latach 60-tych model rehabilitacji został dekadę później uznany za wzorcowy przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Ważnym elementem tego modelu jest (poza wczesnością rozpoczęcia) ciągłość i kompleksowość. Pierwsza cecha oznacza, że rehabilitacja powinna trwać tak długo, aż zostanie osiągnięty najlepszy możliwy skutek. Druga cecha to kompleksowość, tzn.: oddziaływanie na poziomie usprawniania funkcjonowania organizmu metodami medycznymi, usprawnianie psychiki (stanu ducha) w kierunku akceptacji sytuacji, a także akceptacji życia z krótszą lub dłuższą niepełnosprawnością i ewentualnie przystosowania zawodowego, gdy powrót do pierwotnej funkcjonalności staje się niemożliwy. Takie podejście może wydawać się dość egzotyczne w sytuacji, gdy publiczna służba zdrowia skupia się przede wszystkim na tylko jednym aspekcie rehabilitacji lub w pobieżny sposób ją traktuje. Prawidłowo przeprowadzony proces rehabilitacji ma kolosalne znaczenie i może przynieść ogromne pozytywne skutki dla Pacjenta.
Jakie są najczęstsze procedury rehabilitacyjne i jakie dolegliwości im podlegają
- bóle kręgosłupa (fizjoterapia, masaże lecznicze, ćwiczenia ruchowe, prądy diadynamiczne, prądy TENS)
- skolioza i wady postawy (fizjoterapia, ćwiczenia ruchowe, korekcyjne)
- po urazach skręceniu, zwichnięciu, złamaniu, operacji (ćwiczenia ruchowe, masaże, chodzenie, laser, elektroterapia)
A więc najczęściej procedury rehabilitacyjne wykonuje się w zakresie ortopedii i jest to jedna z najczęściej finansowanych z prywatnych środków dziedzin medycyny. Wynika to z dużej niewydolności publicznej służby zdrowia. Urazy kończyn i kręgosłupa zwykle nie lubią czekać. Chory chce jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności. Jednak procedury ortopedyczne i często związana z nimi hospitalizacja i pewna rehabilitacja, generują koszty, które przekraczają przeciętne możliwości finansowe. MediRaty otwierają nieznane dotąd możliwości na szybki powrót do zdrowia. MediRaty to natychmiastowy dostęp do środków w części lub w całości mogący pokryć koszty pakietów rehabilitacyjnych nawet do 30 000 zł. Finansowanie może odbywać się na podstawie harmonogramu leczenia, jaki określi placówka i lekarz oraz umowy ratalnej między Pacjentem a MediRaty. Jeżeli placówka nie ma podpisanej umowy o współpracy z LM PAY S.A. (MediRaty), finansowanie następuje na podstawie wystawionej faktury pro-forma.
Dowiedz się więcej i zamów finansowanie pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8.00-20.00) lub przez FORMULARZ.
Pamiętaj! Do momentu podpisania swojej Umowy ratalnej – wszystkie czynności ze strony MediRaty mają charakter informacyjny i są bezpłatne. Po podpisaniu Umowy ratalnej masz pełne 14 dni na odstąpienie od niej bez podania przyczyn, jeżeli się rozmyślisz.