Laserowy resurfacing na zmarszczki, blizny i rozstępy

Resurfacing laserowy to nowoczesny zabieg, który efektywnie wspomaga walkę ze zmarszczkami, bliznami i rozstępami, przywracając skórze młody i zdrowy wygląd. Z pomocą precyzyjnego lasera skóra staje się gładsza, a niedoskonałości mniej widoczne.

Ta procedura cieszy się coraz większą popularnością ze względu na doskonałe rezultaty i niewielką inwazyjność. Poznaj wszystkie zalety laserowego resurfacingu i dowiedz się, jak może pomóc w walce z problemami skórnymi.

 

Laserowy resurfacing na zmarszczki, blizny i rozstępy

Czym jest resurfacing?

Jeśli dokuczają Ci pierwsze oznaki starzenia, trądzik, blizny, zmarszczki lub przebarwienia posłoneczne, resurfacing laserowy może pomóc Twojej skórze odzyskać młodszy i zdrowszy wygląd.

Zabieg ten, znany również jako peeling laserowy, pozwala w precyzyjny sposób usunąć martwe warstwy naskórka. Nowe komórki formujące się w trakcie regeneracji skóry sprawiają, że staje się ona bardziej sprężysta i gładsza. Procedurę można przeprowadzać wraz z innymi zabiegami na twarz.

Jak działa resurfacing twarzy na zmarszczki?

Resurfacing laserowy twarzy to skuteczny, a przy tym bezpieczny sposób na zmarszczki. W trakcie zabiegu uszkodzone warstwy naskórka są usuwane z pomocą lasera, co działa stymulująco na głębsze warstwy skóry. W trakcie gojenia zwiększa się produkcja kolagenu – białka odpowiedzialnego za elastyczność i gładkość skóry.

Dzięki temu po zabiegu cera jest odżywiona, wygładzona i gładsza. Ta procedura jest idealna dla osób, które pragną pozbyć się zmarszczek i odzyskać młodszy wygląd.

Laserowy resurfacing na blizny – efektywność i rezultaty

Zabieg jest również skuteczny w walce z bliznami – zarówno bliznami potrądzikowymi, jak i powypadkowymi. Podobnie jak w przypadku zmarszczek, tak również w trakcie kuracji blizn usuwane są wierzchnie warstwy naskórka, co stymuluje wzrost nowej, zdrowej tkanki.

Z czasem poprawie ulega nie tylko tekstura skóry, lecz również jej ogólny wygląd – cera staje się gładsza, jaśniejsza. Blizny i przebarwienia są zredukowane.

Jak laserowy resurfacing skóry pomaga na rozstępy?

Rozstępy to problem wielu osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Powstają w czasie intensywnego wzrostu lub ciąży, mogą również być skutkiem szybkiego zbudowania mięśni lub gwałtownej utraty wagi. Chociaż nie są bolesne, mogą być problemem estetycznym. Zabieg laserem frakcyjnym jest skutecznym sposobem na zmniejszenie ich widoczności.

Warto jednak zaznaczyć, że rozstępów nie można pozbyć się całkowicie. Laser pomaga złuszczyć skórę w problematycznych miejscach, po czym, w trakcie procesu gojenia, formuje się nowa, zdrowa tkanka, skutecznie redukując zmiany.

Proces zabiegu laserowego resurfacingu

Proces zabiegu laserem wymaga odpowiedniego przygotowania. Ma również określony przebieg. Oto jak wygląda cała procedura krok po kroku.

  1. Przygotowanie – przed zabiegiem wykonaj dokładny demakijaż delikatnymi kosmetykami. Następnie, już w gabinecie, na skórę aplikuje się specjalny żel znieczulający na około 45-60 minut przed procedurą. Tuż przed rozpoczęciem zabiegu żel zostaje usunięty, a skóra – ponownie oczyszczona i znieczulona.
  2. Zabieg – lekarz przeprowadzający procedurę dostosowuje ustawienia urządzenia do potrzeb skóry pacjenta. Następnie przechodzi do zabiegu, cały czas monitorując reakcję skóry. Po zakończeniu pracy nad strefami problematycznymi, ustawienia lasera często są redukowane, a specjalista przeprowadza również zabieg na skórę żuchwy i linii włosów, tak by znajdująca się tam tkanka nie różniła się wyglądem od reszty twarzy.
  3. Procedura pozabiegowa – po skończonym peelingu na skórę nakładane są schłodzone ręczniki, by zmniejszyć temperaturę tkanek. Następnie skóra twarzy jest osuszana, a lekarz aplikuje na nią produkty ochronne i łagodzące. Na koniec specjalista poda Ci instrukcje, jak postępować z cerą w przeciągu kilku następnych dni.

Bezpieczeństwo, efekty resurfacingu  i możliwe skutki uboczne

Resurfacing laserowy jest jednym z najbezpieczniejszych oraz najefektywniejszych zabiegów na zmarszczki, blizny i rozstępy, ale, jak każda procedura medyczna, niesie za sobą pewne ryzyko.

Jego bezpieczeństwo zależy od kilku czynników, takich jak kwalifikacje lekarza, prawidłowe ustawienia urządzenia oraz indywidualna reakcja skóry pacjenta. Zazwyczaj jednak procedura jest dobrze tolerowana, a rezultaty mogą być wręcz spektakularne.

Jednak, pomimo wysokiej skuteczności, po zabiegu można zaobserwować u siebie pewne skutki uboczne. Najczęściej występujące to:

  • zaczerwienienie,
  • opuchlizna,
  • suchość skóry.

Rzadsze powikłania obejmują hiperpigmentację i drobne blizny. By zmniejszyć ryzyko komplikacji i wspomóc rekonwalescencję, należy ściśle przestrzegać zaleceń pozabiegowych. Najczęściej obejmują one:

  • unikanie ekspozycji na słońce i rezygnację z wizyt na solarium,
  • stosowanie kremów z filtrami UV,
  • używanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jeśli zaobserwujesz u siebie niepożądane zmiany skórne po zabiegu, skontaktuj się ze specjalistą przeprowadzającym procedurę. Lekarz określi przyczynę problemów oraz udzieli Ci wskazówek dotyczących pielęgnacji.

Cena zabiegów resurfacingu – co wpływa na koszt?

Cena zabiegu resurfacingu laserowego zależy od kilku czynników. Przede wszystkim fragmentu skóry poddawanemu procedurze, rodzaju użytego lasera – zabiegi laserem frakcyjnym ablacyjnym są zazwyczaj droższe – lokalizacji i renomy gabinetu oraz doświadczenia specjalisty.

Zazwyczaj koszty wahają się od 100 zł za pojedynczy zabieg przeprowadzany na niewielkim fragmencie ciała, do nawet 7000 zł za serię zabiegów. Co więcej, niektórzy pacjenci mogą wymagać dłuższej kuracji, co również wpływa na cenę procedury.

Jeśli jednak szukasz sposobu na odmłodzenie cery, poprawę wyglądu skóry lub pozbycie się blizn czy rozstępów, zabieg resurfacingu jest jedną ze skuteczniejszych procedur i zdecydowanie wartą swojej ceny!


Dowiedz się więcej i zamów finansowanie pod nr tel.:  22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14) lub przez FORMULARZ.

Sprawdź, które kliniki to wykonują